Van Kolstraat

Toelichting

Vervallen

Beschrijving

Van de Rijksweg z.-waarts tot de Eekmaatstraat.

Geschiedenis

Naar Ir. Henri Hubert van Kol, Ned. politicus, geb. 23 mei 1852 te Eindhoven, overl. 22 augustus 1925 te Remouchamps. Had als overtuigd socialist van 1897-1909 zitting in de Tweede Kamer waar hij Enschede vertegenwoordigde, en was van 1913-1924 lid van de Eerste Kamer (4 maart 1929 voormalig Lonneker). Bij besluit van 29 mei 1936 gewijzigd in "Willem Barendszstraat".